„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W  piątek  29  października  nasza  szkoła  uczestniczyła w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie i nauczyciele czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki na przerwach lekcyjnych.

Akcja miała na celu;
– promocję czytelnictwa;
– integrację środowiska lokalnego;
– budowanie relacji wśród uczniów;
– zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-III i IV-VIII.

Koordynatorem szkolnej akcji była p. Marzena Szczygielska

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska