Przygotowania do kolędowania

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariusza z kl. VI, VII i VIII w dniach 3.12.2022 r. oraz 5 i 6.12.2022 r. podzielili się na poszczególne zadania i upiekli pierniczki. Jedni przynieśli składniki na pierniczki, a inni spotykając się w domach upiekli śliczne ciasteczka, które wszyscy razem udekorowali w szkole. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było mnóstwo, a efekty owej pracy będą mogli zobaczyć i posmakować pensjonariusze z Domu Seniora w Świderkach już w przyszłym tygodniu, podczas kolędowania. Ta kulinarna zabawa naszych wolontariuszy zaowocowała również w pogłębienie relacji między uczniami.

Bardzo dziękujemy rodzicom wolontariuszy za włączenie się w dobroczynną akcję i zakupienie odpowiednich produktów na pierniki, ale także za serdeczne przyjęcie pomocnej młodzieży do swoich domów na wypieki.

Zdjęcia: p. Joanna Papiewska, Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariusza.