Rozstrzygnięcie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „ Kocham Nasz Kraj”

W związku ze zbliżającą się 230 rocznicą uchwalenia  Konstytucji 3 Maja zorganizowany został w przedszkolu dla dzieci konkurs „Kocham Nasz Kraj”, wyrażający nasze przywiązanie do Polski i jej historii.

Celem konkursu było:

• promowanie postaw patriotycznych wśród przedszkolaków,
  • kształtowanie wiedzy na temat symboli narodowych i wydarzeń historycznych,
  • rozwijanie świadomości narodowej,
  • doskonalenie warsztatu plastycznego- rozwijanie kreatywności i wyobraźni.

Temat historyczny poruszony w konkursie trudny dla przedszkolaków, ale niezwykle ważny.  Patriotyzm i pamięć o naszej historii staramy się przekazywać przy każdej okazji naszym podopiecznym. Odzwierciedlają to przepiękne prace dzieci, które z dumą przedszkolaki pokazywały Pani Dyrektor.  Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców również nawiązywały do tematu konkursu. Każde dziecko otrzymało przepiękną „Książeczkę Małego Patrioty” i teraz razem z rodzicami będzie mogło uczyć się pieśni patriotycznych i czytać o historii Polski.

Prace plastyczne na konkurs wykonało 18 przedszkolaków:
I miejsce – Stanisław Cieślak
II miejsce – Iga Czechowska
III miejsce – Miłosz Zabłocki
Pozostałe osoby również zostały nagrodzone książeczkami i dyplomami, a byli to:
Grupa 3,4-latków: Aleksandra Suchodolska, Michał Gajek, Marcel Suchodolski, Wiktor Zabłocki, Aleksandra Skrzek, Magdalena Jastrzębska.
Grupa 4,5-latków: Karol Sosnowski, Julia Toporowicz, Adam Skrzek, Aleksandra Jastrzębska.
Grupa 6-latków: Natalia Zabłocka, Paweł Gajek, Franciszek Baran, Joanna Suchodolska, Maciej Dybciak.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz