„Skąd Mikołaj wie?”

To tytuł spektaklu Internetowego Teatru TVP dla dzieci i młodzieży, który 16.12.2021r. mogli  obejrzeć  uczniowie  naszej  szkoły.  Sztuka  była  wystawiana  przez  Teatr Lalki i Aktora w Łomży, trwała 60 minut i była przeznaczona dla widzów, którzy wierzą w moc świętego Mikołaja. W recenzji czytamy:

„Skąd Mikołaj wie? Odpowiedź na to pytanie kryje się na strychu w domu małego Krzysia, gdzie swoje miejsce znalazły Miś, Pajac – niechciane zabawki. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia do sfatygowanych zabawek dołącza Czarownica, która wkrótce zostanie zaniesiona pod choinkę. Miś i Pajac pod wpływem wizyty nowej koleżanki postanawiają jeszcze raz spróbować wydostać się ze strychu. Współcześnie, praktycznie nieograniczony dostęp do technologii i nowoczesnych zabawek sprawia, że niezwykle łatwo jest rzucić w kąt niechcianą zabawkę i zastąpić ją nową. Czasami jednak zdecydowanie ciekawiej jest tchnąć nowe życie w stare zabawki i sprawić by w ich oczach znów pojawiło się odbicie dziecięcego uśmiechu.” Może warto dać drugą szansę starym zabawkom? Był to kolejny spektakl, który z przyjemnością obejrzeli nasi uczniowie. Szczególne podziękowania składamy pani Agnieszce Hejne, która w imieniu TVP, po raz kolejny udostępniła nam dane do obejrzenia spektaklu.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz