Skarpetki nie do pary!

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, to również Światowy Dzień Zespołu Downa. W ramach projektu Przyjacielem Bądź nasze przedszkole przyjęło Skarpetkowe Wyzwanie. Zrobiliśmy to dla wyjątkowych dzieci. Założyliśmy dwie różne skarpetki, aby solidaryzować się z Nimi. W tym roku inaczej niż zawsze, bo z naszych domów ale nasze kochane przedszkolaki i ich Panie też dały radę.

Dlaczego skarpetki?

Różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom przypomina swoim kształtem właśnie skarpetkę. Data 21.03 również jest nieprzypadkowa. Ludzie z Zespołem Downa mają jeden dodatkowy (trzeci) chromosom w dwudziestej pierwszej parze. To zaburzenie genetyczne fachowo nazywane jest trisomią dwudziestego pierwszego chromosomu.

Dziękujemy rodzicom, dzieciom za przesłane zdjęcia.