„Składać ziarnko do ziarnka, to mądra gospodarka…”

W dniu 19 marca 2021 roku, uczniowie z klasy II, członkowie SKO, przebrani za bohaterów wiersza, przedstawili poetycką inscenizację  na temat oszczędzania… nie tylko  pieniędzy, ale także żywności; zwrócili również uwagę na racjonalne gospodarowanie domowymi zasobami. Zaprezentowali wiersz Jana Brzechwy „Rozrzutny wróbel”, gdzie w śmieszny sposób ukazany jest wróbel, który zjadał wszystko  co  miał,  nic  nie  zostawiał  i nie  robił  zapasów,  a  później  szukał pomocy u innych ptaków. Historia wróbelka ze wsi Duże Kałuże uczy, że „składać ziarnko do ziarnka, to mądra gospodarka”.
Inscenizacja uświadomiła uczniom, jak ważne jest posiadanie przyjaciół, którzy zawsze pomogą w potrzebie i umieją życzliwie doradzić. Młodzi artyści pokazali, że warto jest oszczędzać,  aby w przyszłości nie głodować i godnie żyć. Takie wydarzenia kształtują u dzieci nawyki oszczędzania i gospodarowania tym, co posiadają. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem opiekunów SKO – pani Barbary Gajo i pani Elżbiety Soszki.
Z wielką radością każdego roku przyjmowani są kolejni eskaowicze, którzy powiększają koło  członków  SKO  w  naszej  szkole;  w  tym roku naszą grupę zasilili uczniowie klasy  I:  Wysokińska Aleksandra, Świderska Zuzanna, Kurowska Maja, Kazanecka Kaja i Piekarska Lena. Bardzo cieszymy się, że w powiększonym gronie będziemy propagowali ideę oszczędzania, która ułatwia podejmowanie różnych decyzji każdego dnia.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz, p. Elżbieta Soszka