Spektakl teatralny „Najpiękniejsze Baśnie Dalekiego Wschodu”

7 lutego 2020 r. uczniowie klas I – IV  wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechali  na spektakl teatralny pt. „Najpiękniejsze Baśnie Dalekiego Wschodu”, w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie, którzy gościnnie wystąpili  w auli I LO w Łukowie. Aladyn, Ali Baba i Sindbad Żeglarz to najbardziej znani bohaterowie tych opowieści. Spektakl   przybliżył   dzieciom   kulturę   Dalekiego   Wschodu,  panujące  tam  zwyczaje  i obrzędy. Piękne dekoracje, bogata scenografia, feeria świateł, ciekawe postacie oraz interesująca fabuła, dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Oprócz doświadczeń estetycznych dzieci wróciły z potwierdzoną, po raz kolejny, prawdą, iż dużo bardziej  wartościowe  jest  zanurzenie  się  w  świat prawdziwej sztuki, niż przebywanie w świecie wirtualnym.

Zdjęcia p. Barbara Gajo