Spotkanie z przedstawicielami koła łowieckiego

W dniu 1 grudnia 2022 r. zakończyliśmy akcję „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Koła Łowieckiego nr 40 „Koziołek” ze Stanina Pana Marka Bartnickiego oraz Panią Katarzynę Skwarek – z Łukowa.
Pan Marek przybliżył nam potrzeby zwierząt leśnych podczas okresu zimowego. Wyjaśnił przedszkolakom i uczniom, że rolą myśliwego jest dokarmianie zwierzyny w trudnych warunkach zimowych oraz zakładanie upraw rolnych przewidzianych do jej żerowania, aby utrzymać ją z dala od gospodarstw rolnych.

Niewątpliwie największą atrakcją były towarzyszące naszym gościom dwa psy: Bila oraz Iwa. Pieski pokazały swoje umiejętności oraz posłuszeństwo wobec swego pana. Dzieci miały możliwość karmienia ich oraz głaskania.

Przekazaliśmy wszystkie zebrane przez uczniów i przedszkolaków kasztany i żołędzie, za które otrzymaliśmy papier ksero. Zwycięzcami w akcji została klasa II, która w nagrodę będzie miała ognisko zorganizowane przez koło łowieckie wraz przejazdem karawanem myśliwskim po pobliskim lesie, któremu towarzyszyć będą pogadanki na temat dokarmiania i zwyczajów leśnych zwierząt.

Na zakończenie spotkania na ręce Pani dyrektor Agnieszki Śledź nasi goście złożyli podziękowania za wzięcie udziału w akcji, wszyscy wyrazili również chęć kontynuowania podobnych akcji w kolejnych latach. Serdeczne podziękowania należą się Pani Katarzynie Skwarek – mamie naszego przedszkolaka, pomysłodawczyni przeprowadzenia akcji na terenie naszej placówki.

Koordynatorami projektu były:
p. Elżbieta Soszka, p. Dorota Mościcka – szkoła podstawowa
p. Ewelina Durka – przedszkole

Zdjęcia: p. Ewelina Durka, p. Elżbieta Soszka, p. Agata Kaciłowicz.