Mamy karty rowerowe, pamiętamy o bezpieczeństwie, a więc w drogę…

W dniu 1 października 2020 r. odbyło się spotkanie uczniów klas 4-5 z przedstawicielami KPP w Łukowie, podczas którego uczniowie klasy 5 otrzymali karty rowerowe, gdyż ze względu na pandemię, egzamin z umiejętności praktycznych z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego odbył się dopiero we wrześniu 2020.

Pani Dyrektor, która w naszej szkole jest  koordynatorem wychowania komunikacyjnego, jak również nauczycielem techniki,  wspólnie z przedstawicielami KPP wręczyła uczniom karty rowerowe i kamizelki odblaskowe, a od policjantów uczniowie dostali odblaskowe opaski.

Podczas spotkania przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łukowie – wydziału d/s Ruchu Drogowego oraz Rewiru Dzielnicowych przypomnieli uczniom podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym, omówili zasady bezpiecznego poruszania się po  drogach  przez  rowerzystów;  zwrócili  uwagę  na skutki niewłaściwych zachowań, a także podpowiadali sposoby radzenia sobie na drodze w różnych sytuacjach kryzysowych. Uwrażliwili wszystkich, jak zachowywać się na drodze, by każdy bezpiecznie mógł dotrzeć do celu.

Policjanci przypomnieli wszystkim, że każdy użytkownik drogi ponosi odpowiedzialność za siebie i innych, a dzięki temu, że będziemy zachowywać zdrowy rozsądek, zachowamy zdrowie i życie, które są bezcennym darem.

Zdjęcia p Jolanta Conkała