Spotkanie z przedstawicielami KPP w Łukowie

Policjanci z KPP w Łukowie z Wydziału do spraw Nieletnich oraz Rewiru Dzielnicowych w dniu 3 grudnia br. przeprowadzili dla uczniów klas IV-VIII prelekcję na temat zagrożenia demoralizacją i postępowania wobec nieletnich.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami policji uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, co to są czyny karalne, jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo. Omawiane były również następujące zagadnienia: kiedy nastolatkowie odpowiadają za swoje niewłaściwe postępowanie, przejawy oraz przykłady demoralizacji i zagrożenia w sieci.

Na spotkaniu został poruszony również temat używek. Młodzież została poinformowana o zagrożeniach wynikających z palenia papierosów, spożywania alkoholu, stosowania środków odurzających oraz konsekwencjach zdrowotnych i prawnych takiego zachowania.

Funkcjonariusze policji uświadomili uczniom, jaki wpływ ma popełnienie czynu karalnego na ich dalsze dorosłe życie. Przestrzegali przed zgubnymi nawykami, które rujnują zdrowie i życie oraz kolidują z prawem. Policjanci przypominali uczniom, że muszą być czujni i zachować ostrożność, szczególnie gdy znajdują się w nowym środowisku czy nieznanym otoczeniu, a o wszelkich wątpliwościach należy informować dorosłe zaufane osoby.

Spotkanie zorganizowały panie: Edyta Łukasik i Dorota Mościcka w ramach realizacji akcji edukacyjno – profilaktycznej „ Stop nałogom – żyję bez uzależnień” oraz szkolnych obchodów Dnia Bezpieczeństwa.

Zdjęcia p. Dorota Mościcka