Spotkanie z żołnierzami w przedszkolu

10 listopada w wigilię Narodowego Święta Niepodległości nasze przedszkole odwiedzili żołnierze z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego z Dęblina.  Dzieci  podczas tego spotkania dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych.  Podczas  prezentacji  żołnierze opowiadali jak wygląda służba wojskowa i jakie są codzienne obowiązki żołnierza. Zaciekawione przedszkolaki zadawały dużo pytań i chętnie przymierzały elementy stroju żołnierskiego. Goście zaprezentowali mundur i różne sprzęty potrzebne w ich pracy. Na zakończenie przeprowadzili żołnierski trening- musztrę, którą przedszkolaki z zaangażowaniem wykonywały. Grupa Średniaków w podziękowaniu za trud obrony naszego kraju, za pracę w wojsku i za przyjazd do naszego przedszkola zaśpiewała dla żołnierzy piosenkę i wręczyła dyplomy z podziękowaniami.

W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy dzieci z przedszkola oraz klasa II.

Zdjęcia p. Ewelina Durka