Sprzątanie świata – Polska 2021

W tym roku jak w każdy weekend września po raz 28 odbywała się Akcja Sprzątanie świata – Polska. Przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W tegorocznej Akcji nie chodziło o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Jej głównym przesłaniem była myśl, że nie opłaca się śmiecić jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie. Zawsze należy pamiętać, że niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Dzieci z przedszkola i uczniowie z klas I – VIII pod opieką wychowawców i nauczycieli wzięli udział w Akcji Sprzątanie świata w dniu 16 września 2021 r. Wcześniej wykonano gazetkę ścienną a tuż przed akcją odbył się apel przygotowany  przez uczniów klasy VII. Porządkowano tereny zielone przy szkole, boisko, plac zabaw, zewnętrzną siłownię oraz  las  w  pobliżu  szkoły.  Efektem  naszej  pracy  było zebranie kilku worków śmieci i piękne otoczenie naszej szkoły. Po Akcji stwierdziliśmy, że w tym roku okolica szkoły była wyjątkowo czysta a większość śmieci pochodziła z lasu, w którym niefrasobliwi grzybiarze pozostawili dosyć dużo odpadów plastikowych i szklanych butelek.
Akcję przygotowała i prowadziła p. Marianna Łukasik – opiekun Szkolnego Koła Turystycznego wraz z wychowawcami.

Zdjęcia p. Barbara Gajo