„Świąteczny Anioł” – Konkurs Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie

Czytelnicy szkolnej biblioteki i wolontariusze wzięli udział w XXI Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym, którego tematem był „Świąteczny Anioł”. Konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łukowie skierowany był do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych z terenu Gminy Łuków. Celem konkursu było kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji, pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwój umiejętności plastycznych i wrażliwości artystycznej. Na konkurs wpłynęło 291 aniołów. Komisja oceniała zgodność wykonanej pracy z hasłem konkursowym oraz regulaminem, inwencję, oryginalność i pomysłowość, estetykę wykonania. Z naszej szkoły wzięło udział 27 uczniów z klas I – III i IV – VIII oraz dwoje dzieci z przedszkola. Byli to: Antoni Kazanecki, Alicja Karwowska – przedszkole; Franciszek Baran, Maciej Dybciak, Szymon Kaczor, Zuzanna Kazanecka, Antoni Suchodolski, Joanna Suchodolska, Jan Szczygielski, Natalia Zabłocka, Karol Zalewski z klasy I; Kaja Kazanecka, Monika Karwowska, Piotr Krasuski, Maja Kurowska, Lena Piekarska, Zuzanna Świderska, Joanna Zabłocka, Nadia Zabłocka z klasy II; Wiktoria Grzywacz, Wiktoria Mościcka, Miłosz Sochacki, Michał Stonio, Julia Wysokińska z klasy III; Bartosz Piekarski, Lena Sosnowska, Patrycja Szczygielska z klasy IV; Amelia Zalewska z klasy V i Iwona Szczygielska  z  klasy  VII.  Wszyscy  autorzy  prac  otrzymali  dyplomy  oraz upominki w postaci pacynek, które wręczyła pani dyrektor podczas uroczystego apelu szkolnego. Pani  dyrektor  Agnieszka Śledź pogratulowała wszystkim uczestnikom zaangażowania i wrażliwości artystycznej. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy pierwszej Joanna Suchodolska, która zajęła II miejsce. Asia swoją nagrodę i dyplom odebrała   w   Gminnej   Bibliotece  Publicznej  w  Gręzówce.   Laureatce   gratulujemy,   a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy sukcesów.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska