Szkoła może być cudownym miejscem…

W piątek 14.04.2023 roku nasza szkoła wzięła udział w spektaklu Internetowego Teatru TVP dla dzieci i młodzieży pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Sztuka była wystawiana przez Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, trwała 60 minut i była przeznaczona dla widzów od 4 roku życia, dlatego w wydarzeniu wzięli udział i uczniowie i dzieci z przedszkola. W recenzji czytamy:
„Kto nie słyszał o noszącym zielone majteczki ludziku z plasteliny? Uroczy człowieczek mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi i ucieka z niewoli u rozrabiaki Bronka. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się przyjaźnie, uczy się ciekawych rzeczy i przede wszystkim – ćwiczy się swoją wyobraźnię.
Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na nasz lalkowy spektakl, dzięki któremu wszyscy przypomną sobie, jak niezwykłym miejscem potrafi być szkolna klasa”.

Był to kolejny spektakl, który z przyjemnością obejrzeli nasi uczniowie.
Szczególne podziękowania składamy pani Ewie Millies – Lacroix, która w imieniu TVP, udostępniła nam dane do obejrzenia spektaklu.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska, p. Agata Kaciłowicz, p. Anna Gajda