Szkolne spotkanie z funkcjonariuszami KPP w Łukowie

W dniu 28 marca 2017 roku  uczniowie naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji  w Łukowie p. Sławomirem Niedziółką i p. Eweliną Osiak. Tematem prelekcji była cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są negatywne skutki nadmiernego korzystania z komputera i Internetu oraz
o  innych zagrożeniach czyhających na młodych internautów.

Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Policjant radził, co robić i jak postąpić, będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania. Celem tego spotkania było wykształcenie w młodych internautach prawidłowej relacji w sytuacjach związanych ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz usystematyzowanie ich wiedzy tak, aby mogli bezpiecznie poruszać się w sieci. Była to bardzo ciekawa i pouczająca pogadanka. Na zakończenie spotkania p. dyrektor Agnieszka Śledź podziękowała funkcjonariuszom za współpracę ze szkołą oraz fachowe wsparcie wynikające  z troski o bezpieczeństwo naszych uczniów. Przypomniała także o zapisach w statucie i realizowanych w szkole projektach dotyczących tego zagadnienia. Spotkanie zorganizowała p. Marzena Szczygielska – koordynator TIK.