„Szkoło Pomóż i Ty” – bierzemy udział w akcji MEN „Razem na Święta”

Wolontariat naszej szkoły we współpracy z Samorządem Uczniowskim podejmuje szereg działań, mających na celu wspomaganie osób potrzebujących pomocy. Jednym z nich była akcja  „Szkoło Pomóż i Ty” Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Działanie  zostało zorganizowane w ramach akcji  MEN „Razem na Święta”. Uczniowie zakupowali  cegiełki  w postaci pomocy edukacyjnych. Do Świąt Bożego Narodzenia, pod kierunkiem p. A. Gajdy, zostało rozprowadzonych 165 cegiełek na kwotę 330 złotych.  Zgromadzone pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji i przeznaczone na pomoc 17 – letniemu Bartkowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji, wspomagającej jego rozwój.

Akcja charytatywna, podjęta przez uczniów naszej szkoły była ważnym elementem wychowawczym, kształtującym pozytywny stosunek do osób cierpiących i potrzebujących pomocy.

Zdjęcia p. Anna Gajda