„Tomek Sawyer” – spektakl o przyjaźni, poczuciu humoru i relacjach wśród rówieśników

W dniu 6 lutego 2020 roku uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami – p. B. Głuchowską, p. B. Łukasik, p. J. Conkałą, p. E. Goławską, udali się do Łukowskiego Ośrodka Kultury na spektakl wystawiony przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa pt. „Tomek Sawyer”. Proza M. Twaina posłużyła artystom do prezentacji szalonego bohatera o złotym sercu, który mimo różnych problemów, potrafi z życzliwością spojrzeć na świat i przyjaciół oraz dostrzec radość życia.

Wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy, pomysłowa aranżacja z wykorzystaniem efektów świetlnych, stworzyły ciekawe widowisko teatralne, które pomaga zrozumieć dzieciom i młodzieży, jak ważną rolę w życiu współczesnego człowieka pełni dobro, szlachetność i przekonuje, że każdego dnia musimy dokonywać właściwych wyborów.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała