Tydzień ekologiczny w przedszkolu

W ostatnim  tygodniu kwietnia w przedszkolu to już tradycja, że prowadzimy zajęcia ekologiczne łącząc je z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Celem zajęć jest promowanie proekologicznych postaw u dzieci w przedszkolu i nauka odpowiedzialności już od najmłodszych lat za naszą planetę. Z tej okazji wychowawczynie grup: 3, 4 – latków, 4, 5 – latków, 5, 6 – latków zorganizowały dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią. Podczas obchodów 24 kwietnia Światowego Dnia Ziemi przedszkolaki poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Pracowaliśmy z globusem. Dzięki temu przedszkolaki poznały zjawisko powstawania dnia i nocy oraz dowiedziały się, że ziemia obraca się wokół własnej osi. Wybraliśmy się na spacer po najbliższej okolicy, aby pozbierać śmieci, a w przedszkolu zastanawialiśmy się co jeszcze możemy zrobić dla naszej planety? Rozmawialiśmy o zanieczyszczeniach i zagrożeniach dla naszego środowiska. O tym, jak zatruta woda i rośliny wpływają na nasze zdrowie. Razem z dziećmi ustaliliśmy, że będziemy się troszczyć o naszą planetę, ponieważ chcemy zdrowo i bezpiecznie na niej żyć.

Zdjęcia: p. Marta Kulik, p. Anna Wakuła, p. Marzena Dudzińska, p. Ewelina Durka, p. Jolanta Wiszniewska – Celińska, p. Sylwia Gajo.