Uczestniczyliśmy w IX edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania – CodeWeek

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja CodeWeek organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Celem Europejskiego Tygodnia Kodowania jest upowszechnianie nauki kodowania i programowania.
W Polsce organizatorami wydarzeń w ramach CodeWeek2021 są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Giganci Programowania i EduSense – Uczymy Dzieci Programować.
W dniach od 9 – 24 października wszyscy uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności i zachęcających do nauki programowania. Nasze wydarzenia to: Wspólne kodowanie to fajne zadanie – Uczniowie  klas  7 – 8  tworzyli  gry  edukacyjne  z  zakresu  działań  matematycznych  w środowisku Scratch.
Integrowanie  przez  kodowanie – Uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej programowali z kotem. Tworzymy gry edukacyjne z kotem – Uczniowie klas 4 – 6 projektowali gry edukacyjne dla młodszych dzieci. Gry są udostępniane w aplikacji Teams.
Programowanie pozwala rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową, które zdecydowanie przydadzą się każdemu, niezależnie od obranej ścieżki kariery.
Koordynatorem szkolnych wydarzeń była p. Marzena Szczygielska

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska