Uczestniczyliśmy w uroczystości instalacji relikwii błogosławionego księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W dniu 28 maja 2022 r. w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się uroczystość instalacji relikwii błogosławionego księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dokonał jej ksiądz biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski. To pierwsze relikwie błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego w Diecezji Siedleckiej. W tej podniosłej uroczystości wzięła udział również i nasza szkoła, której patronem jest kard. Stefan Kardynał Wyszyński – Pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice oraz sztandar naszej szkoły, którego poczet reprezentowali Kacper Zając, Aleksandra Czechowska i Natalia Zabłocka.

W homilii ks. biskup nawiązał do słów Prymasa Tysiąclecia, podkreślając nieocenioną rolę i rangę rodziny, która ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości młodego pokolenia.

Obecność przedstawicieli naszej placówki w tak doniosłym wydarzeniu, jest świadectwem naszego zainteresowania realizacją przesłania, które pozostawił w swym testamencie Prymas Tysiąclecia; podczas spotkania z księdzem biskupem usłyszeliśmy słowa uznania i podziękowania za uczestnictwo Szkoły Prymasowskiej w niezwykłym przedsięwzięciu. Za sprawy organizacyjne związane z udziałem szkoły w uroczystości była odpowiedzialna p. Joanna Papiewska – nauczycielka religii.