Uczniowie klasy drugiej poznali zasoby biblioteki szkolnej

W dniu 24 lutego 2021 r. uczniowie klasy drugiej wraz ze swoją wychowawczynią panią Barbarą Gajo odwiedzili szkolną bibliotekę, aby poznać jej zasoby.
Spotkanie zaczęło się od pogadanki, dzięki której dzieci dowiedziały się, jakie zbiory znajdują się w naszej bibliotece. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla nich, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Przejrzeli regały z książkami dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Poznali zawartość zbiorów multimedialnych, katalog w wersji elektronicznej, a nawet bazę czytelników ze swojej klasy. Dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.
Głównym  celem  spotkania było  zachęcenie uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie  obiecali,   że   będą   kochać  i  szanować  książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Bibliotekarz szkolny, pani Marzena Szczygielska wręczyła im pamiątkowe zakładki do książek.
Spotkanie  przebiegło  w  miłej  atmosferze,  a biblioteka będzie kojarzyła się  uczniom z miejscem przyjaznym i radosnym.

Zdjęcia p. Barbara Gajo