Uczniowie Zespołu Szkół w Świdrach sportowym akcentem uczcili 100 rocznicę odzyskania Niepodległości

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół w Świdrach, wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W dniu 11 listopada liczna grupa przedszkolaków oraz uczniów z klas I – VIII stanęła na linii startu XXVI Łukowskich Ulicznych  Biegów Niepodległości. Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej   biegi    zostały   objęte    honorowym     patronatem    Sekretarza   Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz  patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków.

W zawodach wystartowało 999 zawodniczek i zawodników.
Z naszej placówki:
– w kategorii Przedszkola udział wzięli: Iga Czechowska, Maciej Dybciak, Szymon Filutowski, Aleksandra Jastrzębska, Kaja Kazanecka, Zuzanna Kazanecka, Zofia Kiełczykowska,  Maja Kurowska, Kacper Łazuga, Igor Siemionek, Szymon Siemionek, Antoni Suchodolski, Łucja Wierzchowska, Pola Wierzchowska,  Julia Wysokińska,  Weronika Zabłocka.

– w kategorii Szkoły Podstawowe – Dziewczęta 2011 – 2009 dystans 300m  wystartowały: Amelia Zalewska, Kamila Krasnodębska, Oliwia Nowak, Sylwia Nowak,  Nikola Suska, Zofia Kożuchowska, Agnieszka Krasnodębska, Lena Sosnowska, Aleksandra Szczygielska, Patrycja Szczygielska, Maja Kiełczykowska. Miejsca na podium  wywalczyły: Maja Ptasińska – I miejsce, Julia Łazuga – II miejsce, ;
– w kategorii: Szkoły Podstawowe – Chłopcy 2011 – 2009 dystans 300m  udział wzięli: Antoni Kożuchowski, Gabriel Osiński, Mikołaj Dybciak, Piotr Filutowski, Adam Suchodolski, Robert Suchodolski, Szymon Sulowski, Dawid Świderski, Mikołaj Krasnodębski.

– w kategorii: Szkoły Podstawowe – Dziewczęta  2008 – 2007 dystans 600m wystartowały:  Klaudia Nurzyńska, Ewelina Zabłocka, Aleksandra Czechowska, Angelika Kożuchowska, Joanna Toporowicz,  Iwona Szczygielska,  Katarzyna Świderska zajęła IV miejsce;

– w kategorii Szkoły Podstawowe – Chłopcy 2008 – 2007 dystans 800 m  Piotr Kiełczykowski  zajął III miejsce, niedaleko za nim uplasowali się Bartosz Kędziora, Paweł Łazuga, Kacper Zając.

– w kategorii Szkoły Podstawowe – Dziewczęta 2006 – 2005 dystans                              800 m  wystartowały: Joanna Kazanecka, Aleksandra Markiewicz, Zuzanna Filutowska.

– w kategorii Szkoły Podstawowe – Chłopcy klas 2006 – 2005 na dystansie 1100 m

II miejsce zajął Marcin Krasnodębski.

– w kategorii Szkoły Podstawowe – Chłopcy 2004 – 2003  dystans 1600 m

III miejsce zajął Sebastian Laskowski

Wszystkim   uczestnikom   biegów  na  mecie  zostały  wręczone  pamiątkowe  medale,  a najlepszym dyplomy, nagrody rzeczowe i puchary.                                                      Opiekunami   uczniów  podczas  biegu  były:  p.  Dorota  Mościcka,  p.  Jolanta  Conkała  p. Barbara Gajo, p. Elżbieta Soszka, p. Wioletta Kucharska, p. Jolanta Wiszniewska-Celińska, p. Agata Kaciłowicz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się uczcić Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę na sportowo i godnie reprezentowali nasza szkołę.

Zdjęcia p. Barbara Gajo i p. Dorota Mościcka