Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia, za wielkie serce i zaangażowanie w pracę z dziećmi i dla dzieci. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. Właśnie z tej okazji 14 października 2020 roku odbyły się szkolne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Wystąpili uczniowie z klas IV – VIII, którzy recytując wiersze z serca podziękowali swoim nauczycielom i wszystkim pracownikom za trud pracy. Nie zabrakło również oprawy muzycznej, która niewątpliwie uświetniła występ uczniów. Część artystyczna została nagrodzona brawami, a słowa uznania do uczniów i opiekunów Samorządu Uczniowskiego skierowała Pani dyrektor, która również złożyła serdeczne życzenia pracownikom szkoły i wręczyła za osiągnięcia w pracy zawodowej Nagrody Dyrektora Szkoły. Ważnym akcentem było wystąpienie Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Moniki Nowak, która wręczając kwiaty, złożyła wszystkim pracownikom podziękowania i życzyła dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego p. Damiana Antoniuka i p. Jolanty Conkały, oprawa muzyczna – p. Dorota Mościcka.

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

15 października 2020 roku o godzinie 11.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną tegoroczne spotkanie z odznaczanymi i nagradzanymi nauczycielami miało wymiar symboliczny. Wśród wyróżnionych znalazła się p. Elżbieta Soszka, która na wniosek dyrektora Zespołu Szkół w Świdrach, została odznaczona Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Pani Elżbiecie Soszce serdecznie gratulujemy i dziękujemy za 30 lat służby polskiej oświacie

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Również 15 października 2020 r., ale po południu, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy  Łuków zostały wręczone Nagrody Wójta. Na wniosek dyrektora Zespołu Szkół  w  Świdrach, za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze, w tym roku Nagrodą Wójta zostały wyróżnione p. Elżbieta Soszka i p. Anna Gajda. Taką nagrodę również otrzymała Pani dyrektor Agnieszka Śledź.

Gratulujemy nagrodzonym Nauczycielom!