VII Dzień Edukacji Obywatelskiej w UG w Łukowie

W dniu 18 czerwca 2019 r. w Urzędzie Gminy w Łukowie odbył się Dzień Edukacji Obywatelskiej – tematem tegorocznego spotkania był samorząd uczniowski. Spotkanie miało charakter warsztatów. Uczniowie pod kierunkiem Michała Tragarza z Centrum Edukacji Obywatelskiej uczyli się czym jest samorząd uczniowski, jakie stoją przed nim zadania, w jaki sposób pracować w grupie, jak wyznaczać wspólne cele oraz przygotować projekt, który będzie służył całej społeczności szkolnej. Naszą szkołę na Dniu Edukacji Obywatelskiej reprezentowała, pod opieką p. Marzeny Szczygielskiej, uczennica z kl. VII Magdalena Oskroba, aktywnie działająca w samorządzie uczniowskim.
Spotkanie przebiegało w kameralnej atmosferze słowa pod adresem uczniów i ich opiekunów skierował wójt Mariusz Osiak, który powiedział, że cieszy go uczestnictwo młodych ludzi w tego typu wydarzeniach, ponieważ przygotowują one do przyszłych wyborów i doświadczeń, w tym do działalności samorządowej. Na zakończenie uroczystości zastępca wójta Wojciech Szczygieł, podziękował  uczniom  za  aktywną  postawę  i  działalność  na  forum  szkoły,  wręczył okolicznościowe   upominki   i   życzył   bezpiecznych   wakacji.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska