Warsztaty bożonarodzeniowe

Przed świętami Bożego Narodzenia, w dniu 1 grudnia 2021 r. naszą szkołą odwiedzili pracownicy Muzeum Regionalnego z Łukowa, by przeprowadzić warsztaty bożonarodzeniowe.  Pod  kierunkiem  twórczyni  ludowej – Edyty  Sak,  nasi uczniowie z klas 1-8 mogli wykonać gwiazdy z kolorowego opłatka. Wszyscy przekonali się, jak kruchym i delikatnym materiałem  jest  opłatek. Uczestnicy warsztatów zgłębili również wiedzę na temat tradycji i obrzędów świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchali także kilku ciekawostek dotyczących symboliki dekoracji wykorzystywanych do strojenia choinki.

Spotkanie stało się także okazją do wspólnego kolędowania i zakończyło się życzeniami zaproszonych gości dla uczniów i nauczycieli.

Warsztaty zorganizowała p. Elżbieta Soszka.

Zdjęcia p. Barbara Gajo