Warsztaty Wielkanocne dla przedszkolaków

W dniu 16.03.2021 r.  każda grupa przedszkolna miała możliwość spotkania się z panią Edytą Sak  twórczynią ludową na Warsztatach Wielkanocnych z Muzeum Regionalnym w Łukowie. Każdy przedszkolak przyniósł tego dnia ze sobą jajka potrzebne do wykonania pisanki  metodą batikową  i z uwagą śledził wszystkie polecenia potrzebne do jej wykonania. Tą starą ludową tradycję malowania  pisanek staramy się przekazywać nowym pokoleniom, aby w każdym domu zagościły w święta. Przedszkolaki ze starannością nanosiły ciepły wosk na skorupkę jajka, a następnie zanurzaliśmy je w zabarwionej wodzie. To zadanie wymagało precyzji, ale nawet maluszki poradziły sobie  wyśmienicie, chociaż pracowaliśmy obok rozgrzanych świeczek.  Od dziś przedszkolaki będą mogły wykonywać piękne pisanki w domu, ponieważ już znają technikę ich wykonywania, a nawet będą mogły nauczyć swoich rodziców  tej tradycyjnej metody.

Warsztaty zorganizowała pani  Marta Kulik

Zdjęcia: Anna Wakuła, Jolanta Wiszniewska – Celińska, Marta Kulik