„Witaj Majowa Jutrzenko …”

28 kwietnia 2022 r. odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Tym razem zagościliśmy na Zamku Królewskim w Warszawie. Dzięki uczniom klasy IV przenieśliśmy się w lata XVIII wieku. Przygotowana przez nich akademia zawierała treści tamtych lat, sposobu powstania uchwały, jak również współczesne treści patriotyczne. Na scenie gościliśmy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego i księdza Hugo Kołłątaja. Byli też posłowie i lud Warszawy. W treści apelu znalazły się również elementy współczesnych tradycji obchodów tego święta.

Akademia została przygotowana przez panie Jolantę Conkała i Annę Gajdę. Dzięki pani Dorocie Mościckiej nadzorującej nagłośnienie mogliśmy usłyszeć piękne treści wierszy i piosenek, a pani Małgorzata Juszczyńska utrwaliła wszystko na zdjęciach.

Apel wystawili uczniowie klasy I i IV oraz dwie uczennice z klasy VI i VII.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom dziękujemy za przygotowanie stroi z epoki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, co na pewno wszystkim uczniom przybliżyło sytuację tamtego okresu i pozwoliło zrozumieć wagę uchwalonej Ustawy Rządowej, jaką była Konstytucja 3 Maja.