„Witaj majowa jutrzenko …”

Radosne majowe dni kojarzą się ze Świętem Pracy, Świętem Flagi oraz obchodami uchwalenia Konstytucji 3 – Maja z 1791 roku. W dniu 28 kwietnia uczniowie klasy IV i VI zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Świdrach w celu upamiętnienia tych ważnych wydarzeń .

Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. W wierszach omówione zostały wartości narodowe zawarte w barwach narodowych, godle i pięknie naszej ojczyzny. Patriotyzm zawarty w słowach piosenek pokazał wszystkim uczniom jak należy okazywać szacunek wszystkim tym, którzy stworzyli i walczyli o nasz kraj.
Nad całością przygotowań czuwał nauczyciel historii – p. Jolanta Conkała.