Wojewódzkie Biegi Drużynowe i Indywidualne

21 kwietnia 2023 r. w Adamowie odbyły się Wojewódzkie Zawody w Biegach Przełajowych Drużynowo i Indywidualnie.

Awans na te zawody uzyskały dziewczęta z rocznika 2008 – 2009 i indywidualnie Michał Zabłocki. Dziewczęta w składzie Klaudia Nurzyńska, Julia Sosnowska z klasy VIII i Julia Łazuga, Maja Ptasińska, Amelia Machniak, Gabriela Zabłocka i Iga Zabłocka z klasy VII, na jedenaście najlepszych startujących drużyn z rejonów województwa lubelskiego zajęły bardzo dobre IV miejsce. To IV miejsce w województwie sprawiło zawodniczkom ogromną radość. W grupie chłopców z rocznika 2008 – 2009 fenomenalnie pobiegł Michał Zabłocki. Wśród startujących ponad 80 zawodników Michał przybiegł jako trzeci zawodnik i w ten sposób zajął III miejsce indywidualnie w biegach przełajowych w województwie lubelskim.
Uczestnikom zawodów składamy ogromne podziękowanie i przekazujemy ogromny szacunek za osiągnięte wyniki.

Przykre jest tylko to, że władze Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego nie przygotowały żadnych dyplomów, medali, pucharów dla indywidualnych zawodników. Ale jako szkoła postaramy się udekorować Michała i podziękować za tak wspaniały sukces i nie lada wyczyn sportowy.

Uczniów do zawodów przygotowały pani Jolanta Conkała i pani Dorota Mościcka.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała i uczennica klasy VII – Maja Ptasińska.