Wolontariusze z „Pomocnej dłoni” towarzyszyli przedszkolakom podczas ich niezwykłego święta –„PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA”

Dzień   5  grudnia  to  wyjątkowa  data  w  historii  naszej  szkoły  i  na  długo  pozostanie w pamięci najmłodszych przedszkolaków. W tym czasie odbyła się ważna przedszkolna uroczystość- „Pasowanie na przedszkolaka”,  połączona z obchodami „Dnia Wolontariatu”.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zaproszonych gości – rodziców, pani dyrektor Agnieszki Śledź, przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Gałach, nauczycieli  i całej społeczności szkolnej. Najstarsi uczniowie naszej szkoły  opowiedzieli o  działalności  Szkolnego Wolontariatu i podali „pomocną dłoń” maluchom, witając ich  wśród   społeczności   naszej   szkoły.   Następnie  wystąpiły  dzieci  z  grupy  „Skrzatów” i „Motylków”, wprowadzając maluchy do grona przedszkolaków i dając wiele mądrych rad,  jak być dobrym przedszkolakiem. Następnie najmłodsi bohaterowie uroczystości z grupy „Pszczółki” zaprezentowali swoje  umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Udowodnili też, że są małymi Polakami.

Po części artystycznej  maluszki przeszły swój pierwszy egzamin,  wykazując się zdobytą wiedzą i obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Punktem kulminacyjnym uroczystości było dokonanie przez Panią dyrektor uroczystego pasowania dzieci, rozpoczynających w tym roku edukację przedszkolną. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz małe słodkie upominki. Pani dyrektor  każdej grupie przedszkolnej podarowała  też prezent w postaci kolorowych klocków. Rodzice podziękowali Pani dyrektor i wychowawcom za włożony trud w wychowanie ich pociech.

Po części oficjalnej  przedszkolaki wraz  z rodzicami i wychowawcami udali się na słodki poczęstunek.

Na zakończenie uroczystości nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

Zdjęcia p. Jolanta Wiszniewska – Celińska