„Wszystkie śmieci są nasze!”

Pod takim hasłem w dniu 16.09.2022r. odbyła się w naszej szkole akcja „Sprzątanie świata – Polska 2022”. Kampania ma na celu przede wszystkim integrowanie i pobudzanie aktywności społeczności lokalnej, społecznej, edukacji ekologicznej, kształtowanie odpowiedzialności za własne środowisko, co przedkłada się na promocję postaw i zachowań przyjaznych środowisku. Fundacja Nasza Ziemia koordynowała i zorganizowała po raz 29 tę akcję, w którą aktywnie włączyła się nasza szkoła. Przedszkolaki i uczniowie pod opieką wychowawców z zapałem zbierali śmieci segregując je na szkło, papier, plastik i pozostałe. Teren wokół szkoły oraz pobliski las został posprzątany i uporządkowany. Wychowawcy wykonali wiele ciekawych zdjęć, a całą akcję w naszej szkole koordynowała pani Małgorzata Juszczyńska – opiekun PCK.

Zdjęcia: p. Małgorzata Juszczyńska; p. Elżbieta Soszka; p. Marta Kulik; p. Jolanta Wiszniewska-Celińska