Wybraliśmy się na wycieczkę do Lublina

W dniu 8 grudnia 2022 r. uczniowie klas IV – VIII wybrali się na wycieczkę do stolicy naszego województwa. Pogoda sprzyjała, humory dopisywały i czekało na nas wiele atrakcji. Pierwszym punktem była rezydencja Zamoyskich w Kozłówce; pałac, kaplica i otoczenie bardzo spodobały się uczniom. W dalszej części udaliśmy się na spektakl w Teatrze im. Juliusza Osterwy – bohaterzy „Sposobu na Alcybiadesa” na deskach teatru prezentowali się wspaniale, a pomysłowe dialogi, ciekawa choreografia, barwne kostiumy stworzyły niezwykłe widowisko artystyczne. Kiedy po uczcie ducha, uczniowie w McDonald’s pokrzepili zgłodniałe ciało, przyszła pora na dziedziniec Zamku Muzeum, odwiedzenie archikatedry i krótką modlitwę oraz spacer po Starym Mieście, które w świątecznej scenerii wyglądało zjawiskowo. Po zmroku udaliśmy się do Lumina Park, gdzie podziwialiśmy świąteczne iluminacje w Ogrodzie Botanicznym. Aniołki, przechadzający się alejkami Święty Mikołaj, postaci z bajek, zwierzątka – wyglądały jak z krainy baśni; szczególnego uroku nabiera Ogród, dzięki grze świateł i nastrojowej muzyce. Był to czas doskonałego relaksu i niepowtarzalnej, już świątecznej atmosfery.

Opiekunami na wycieczce byli nauczyciele – p. E. Goławska, p. J. Conkała, p. M. Juszczyńska i p. J. Papiewska.

Mamy nadzieję, że wyjazd dla dzieci i młodzieży również będzie miłym wspomnieniem, pełnym wrażeń.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska