Wycieczka do banku

W czerwcu 2019 r. członkowie SKO pojechali na wycieczkę do Banku PKO BP Oddziału 1 w Łukowie, z którym współpracujemy w ramach projektu SKO. Celem wycieczki była popularyzacja  idei  oszczędzania  wśród  uczniów  i  poznanie  funkcjonowania  banku. W tajniki bankowości wprowadziła uczniów Dyrektor Banku pani Krystyna Kalinowska oraz panowie  Mariusz Krasuski – Koordynator Programu SKO i Jarosław Mikołajczuk – Kierownik   Zespołu  Obsługi  Klienta.  Dzieci  dowiedziały  się,  na  czym  polega  praca  w banku, w jaki sposób przelicza  się banknoty i kontroluje wszelkiego rodzaju fałszerstwa.  Obejrzały banknot 500 złotowy, frank szwajcarski i sprawdziły ich zabezpieczenia. Uczniowie poznali również formy płatności oraz znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej, zobaczyli, gdzie mieści się skrytka do wrzucania pieniędzy,  zobaczyli,  w jaki sposób wypłaca się i wpłaca pieniądze w bankomacie. Była to okazja, aby zobaczyć działanie i funkcjonowanie banku w praktyce. Wycieczka ta, to nagroda  dla  tych  uczniów,  którzy systematycznie oszczędzają i aktywnie uczestniczą w pracy SKO. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania z pracownikami banku, utwierdzili się w przekonaniu, że warto oszczędzać i racjonalnie dysponować pieniędzmi. Uczniowie otrzymali upominki i wrócili zadowoleni z niecodziennego spotkania.

Wycieczkę zorganizowały panie Elżbieta Soszka i Barbara Gajo – opiekunowie SKO.

Zdjęcia p. Barbara Gajo