Wycieczka do banku

W dniu 08 czerwca 2022 r. członkowie SKO pojechali na wycieczkę do Banku PKO BP Oddziału 1 w Łukowie, z którym współpracujemy w ramach SKO. Celem wycieczki była popularyzacja  idei  oszczędzania  wśród  uczniów  i poznanie funkcjonowania banku. W tajniki bankowości wprowadzili uczniów panowie  Mariusz Krasuski – Koordynator Programu SKO i Jarosław Mikołajczuk – Kierownik Zespołu Obsługi Klienta. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza  się banknoty. Obejrzeli banknoty 100, 200 i 500 złotowe, franki szwajcarskie, euro oraz sprawdzali ich zabezpieczenia. Zobaczyli miejsca, gdzie odbywa się obsługa klientów. Dowiedzieli się jak  korzystać z bankomatu i do czego służy „wrzutnia”. Była to okazja, aby zobaczyć działanie i funkcjonowanie banku w praktyce. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania z pracownikami banku, otrzymali upominki i wrócili zadowoleni z wyjazdu.

Wycieczkę zorganizowały panie Elżbieta Soszka i Barbara Gajo opiekunowie SKO.