XIX Dzień Papieski – „Wstańcie! Chodźmy!”

W dniu 10 października 2019 r. odbył się uroczysty montaż słowno – muzyczny, poświęcony postaci Papieża – Polaka i Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego; to uroczystość wyjątkowa, bowiem przypada w 40. rocznicę I Pielgrzymki Papieża – Polaka do ojczyzny i mija 30 lat od procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Jak przystało na tegoroczne święto obchodów – treści poświęcone refleksji dotyczyły  naszemu zawierzeniu Bogu, które sprawia, że nasza wiara, nadzieja i miłość w łączności z Chrystusem nabierają  nowego blasku i otwierają  wiele perspektyw w naszym życiu. To również czas, kiedy zwróciliśmy uwagę na nierozłączność losów Kardynała Wojtyły i Wyszyńskiego, którzy wszystko postawili na Maryję.
Na     zakończenie     uroczystości    wspólnie    odmówiliśmy    modlitwę   Ojcze   nasz    i zaśpiewaliśmy  ulubioną „Barkę” papieża.
Pani dyrektor, zabierając głos, podkreśliła wielkie znaczenie Dnia Papieskiego dla społeczności szkoły, której patronuje Prymas Tysiąclecia, wielki przyjaciel Jana Pawła II; zwróciła uwagę na ważną rolę w naszym życiu współpracy i wzajemnej pomocy oraz podzieliła się refleksją na temat obcowania Świętych. Podziękowała uczniom kl. VIII, VII, VI i  IV  za  uroczysty  występ oraz nauczycielom Beacie Głuchowskiej, Elżbiecie Goławskiej i Dorocie Mościckiej  za opracowanie  montażu literacko – muzycznego. Szkolna uroczystość była doskonałą okazją na obcowanie z religijnym ponadczasowym Słowem życia.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska, p. Agata Kaciłowicz