XV Ogólnopolska Olimpiada Franciszkańska

Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie jest  jedną z form przybliżenia     dzieciom    i    młodzieży   charyzmatycznego   Świętego,   męczennika  z Auschwitz, założyciela klasztoru-wydawnictwa, misjonarza, osoby godnej naśladowania. Celem Olimpiady jest również zachęcenie jej uczestników do życia na wzór św. Maksymiliana oraz rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego. Olimpiadę organizują franciszkanie we współpracy z UKSW w Warszawie.

28 stycznia 2021r. uczniowie z  kl. VI-VIII: Joanna Toporowicz, Iwona Szczygielska, Aleksandra   Czechowska,   Wiktoria   Jastrzębska   i   Kamil  Dudziński  wzięli  udział  w szkolnym etapie Olimpiady Franciszkańskiej Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Do drugiego etapu – diecezjalnego, zakwalifikowali się: Kamil Dudziński, Wiktoria Jastrzębska i Aleksandra Czechowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska