XX Dzień Papieski uczy zawierzenia Maryi na co dzień

W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem TotusTuus”, przesłanie papieża Jana  Pawła  II  zgłębialiśmy  podczas lekcji religii, języka polskiego, zajęć z wychowawcą i na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci i młodzież przypomniały sobie postać św. Jana Pawła II, obejrzały filmy ukazujące niezwykłą działalność Świętego naszych czasów oraz przygotowywały prace traktujące o „polskim papieżu”.

Uczniowie ze starszych klas poszukiwali źródła uniwersalnych wartości, analizując fragmenty poezji Karola Wojtyły; na przykładzie „Tryptyku rzymskiego” mogli zauważyć, że literackie przesłanie papieskiej poezji jest odpowiedzią na trudne pytania współczesnego człowieka, dotyczące sensu życia.

Wspólne śpiewanie „Barki”, dyskusje dotyczące pontyfikatu Jana Pawła II, wzbogacone były o treści poświęcone refleksji nadziei, wiary i zawierzenia swoich spraw Bogu w życiu  człowieka,  który  w   poszukiwaniu  sensu  życia  powinien  każdego  dnia  nie  lękać  się i wypływać na głębię.  Koordynatorem obchodów Szkolnego Dnia Papieskiego była p. B. Głuchowska, a wspierały ją E. Goławska i p. M. Szczygielska.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne, Dzień Papieski  w tym roku obchodziliśmy inaczej, ale najważniejszym   przesłaniem   tej   uroczystości   jest   realizacja   Jego   „Totus  Tuus”  w codziennym życiu.