XXII Dzień Papieski – „Blask prawdy”

W dniu 19 października 2022 r. odbył się uroczysty montaż słowno – muzyczny, poświęcony postaci Papieża – Polaka. Jak przystało na tegoroczne hasło obchodów – treści poświęcone refleksji dotyczyły poszukiwania ewangelicznej prawdy w codziennych relacjach, naszego zaufania Bogu, powierzenia Mu ludzkich spraw, by wiara przenikała całe życie człowieka i była miernikiem kultury.

„Blask prawdy”, to ponadczasowe przesłanie, wołanie o prawdę, która nigdy nie zawodzi. A więc wartości, które wybiera człowiek i do których dąży powinny być prawdziwe; prawda udoskonala człowieka, czyni go dojrzałym, uczy prawidłowej relacji we współczesnym świecie. Swoje powołanie człowiek musi wypełnić w blasku prawdy, którą jest sam Bóg, który nigdy nie zawodzi, uczy odwagi i szlachetności oraz przemawia do każdego człowieka i pomaga żyć, i być wolnym w prawdzie. Na zakończenie uroczystości wspólnie odmówiliśmy tajemnicę Różańca św. i Ojcze nasz we wszystkich naszych intencjach oraz tradycyjnie zaśpiewaliśmy ulubioną Barkę papieża.

Dzień Papieski dla społeczności szkoły, której patronuje Prymas Tysiąclecia, ma wielkie znaczenie, ubogaca duchowo oraz niesie przesłanie o nadziei, prawdzie i miłości.

Szkolny Dzień Papieski przygotowały: p. J. Papiewska, p. E. Goławska, p. A. Suchodolska, p. A. Gajda i p. D. Mościcka, a wystąpili uczniowie z klas VII, II i VIII. Szkolna uroczystość była doskonałą okazją na obcowanie z religijnym ponadczasowym Słowem życia.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska
Wideo p. Joanna Papiewska