Z wizytą w pizzerii Da Grasso w Łukowie – warsztaty kulinarne

W październiku 2021 r. dwie grupy z naszego przedszkola Biedroneczki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Łukowa na warsztaty kulinarne do pizzerii Da Grasso  w ramach specjalnej akcji kulinarnej pod tytułem „Mały kucharz”. Obydwie grupy realizują projekty kulinarne – grupa 6- latków projekt pt. „Mały kucharz”, a grupa 4,5-latków projekt pt. „Pociąg do zdrowia”.  W ramach tych projektów w grupach odbywają się cykliczne zajęcia kulinarne, na których poznajemy zasady zdrowego odżywiania. Tym razem na warsztaty udaliśmy się  do Łukowa, gdzie w pizzerii dzieci zapoznały się z pracą kucharzy oraz zobaczyły jak robi się prawdziwą pizzę. Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia własnej pizzy. Wszystkie  nasze wypieki wyszły doskonale.   Dzieci   z   wielkim   zainteresowaniem   przyglądały   się  pracy  kucharzy  i kelnerek. Obserwowały  etapy powstawania pizzy oraz miały możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi podczas samodzielnego wykonywania pizzy według własnego pomysłu. W  nagrodę za swoją pracę przedszkolaki ze smakiem zjadły  przygotowane przez siebie wypieki. Wszystkie dzieci na zakończenie wycieczki otrzymały Dyplom Małego Kucharza, który potwierdza zdobyte umiejętności. Przedszkolaki  dziękują właścicielom oraz wszystkim pracownikom Pizzerii Da Grasso w Łukowie za gościnność i bardzo miłą atmosferę!

Zdjęcia p. Anna Wakuła, p. Marta Kulik, p. Ewelina Durka