Zabawa andrzejkowa w klasie II

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Klasa II z dużym przymrużeniem oka i nastawieniem przede wszystkim na dobrą zabawę przeniosła się w dniu 28 listopada w „zaczarowany świat”. Wśród bawiących się dzieci, nie mogło zabraknąć znanych, baśniowych postaci, tworzących  tajemniczy klimat spotkania.
Tego dnia dzieci przypomniały sobie stare, andrzejkowe zwyczaje. Wspólnie przygotowały zabawy i wróżby andrzejkowe. Rozpoczęły wyścigiem butów, a później „poznały” imię swojej przyszłej sympatii, przebijając szpileczką papierowe serduszka. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła zabawa, w której drugoklasiści  „dowiedzieli się” jaki zawód będą wykonywali w przyszłości. Nie zabrakło tanecznych popisów i barwnych korowodów.
Wspólnie spędzony czas w miłej i radosnej atmosferze, na pewno miał wpływ na integrację i budowanie pozytywnych relacji pomiędzy dziećmi.

Zdjęcia p. Anna Gajda