Zapamiętaj sobie dzisiaj jest Dzień Kobiet

„MARZEC wyjął grosik srebrny,
teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni MARZEC pobiegł
kupić kwiat na Święto Kobiet.
Zapamiętaj sobie dzisiaj jest Dzień Kobiet.”

Święto  8 marca w naszym przedszkolu było okazją do rozmów z dziećmi o roli kobiet w ich życiu – o mamusiach, babciach, siostrach, koleżankach, paniach z otoczenia. Było też dniem uprzejmości.
Wszyscy „mali” panowie własnoręcznie przygotowali laurki dla swoich koleżanek z grup, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom i paniom uroczyste „100 lat”, a także wręczyli prezenciki. Każda kobieta „mała” i „duża”  mogła poczuć się wyjątkowo. Chłopcy byli wyjątkowo uprzejmi, pamiętali  o zapewnieniu koleżankom pierwszeństwa w zabawie, łazience   i   jadalni   oraz    pomocy  w  porządkowaniu  sali  po  zabawie.  Tego  dnia  w  przedszkolu  panowała  wesoła atmosfera. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Odbyły się również wybory małej Miss i wiele wspólnych zabaw.  Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.
Dziękujemy Wam Kochani chłopcy za życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Wspólne przeżywanie takich wyjątkowych chwil daje wszystkim wiele radości- dlatego warto świętować!

Składamy podziękowanie Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu upominków dla dziewczynek.