„Zdrowo, wesoło, ale narodowo” – Olimpiada Sportowa 2018

Dnia 22 czerwca 2018r. w naszej szkole  odbyła się  olimpiada sportowa pod hasłem: „Zdrowo, wesoło, ale narodowo”, która w tym roku zorganizowana została w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uroczystość rozpoczęła się krótką inscenizacją  traktującą o historii i symbolach  olimpijskich oraz prezentacją dyscypliny sportowej upamiętniającej to święto.  Następnie uczniowie klas IV-VII rozegrali zawody w mini  piłkę ręczną, a uczniowie klas I-III w mini piłkę nożną.  Po emocjonujących rozgrywkach, każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom. Na zakończenie spotkania Dyrektor  Zespołu  Szkół  w  Świdrach  odczytała pochwały dla uczniów za rzetelną naukę i wzorowe zachowanie, wysoką frekwencję, godne reprezentowanie szkoły i wybitne osiągnięcia.

Ideą olimpiady było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, gdyż w  taki sposób również możemy oddać hołd zasłużonym Polakom, którzy rozsławiali dobre imię Polski i są dla przyszłych pokoleń wzorem do naśladowania, ponieważ  sukces zdobywa się ciężką i sumienną  pracą. Taka postawa jest  przykładem współczesnego patriotyzmu, wyzwala dumę i radość  z wolnej Polski.

Olimpiadę przygotowały p. Dorota Mościcka oraz p. Jolanta Conkała

Olimpiada sportowa odbyła się w ramach realizacji Projektu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół w Świdrach w latach 2017-2021 pt. „Nasza Wiekowa Niepodległa”.