Biblioteka Zespołu Szkół w Świdrach

Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek: 9:40 – 10:40
Wtorek: 8:45  – 10:05
Środa: 8:45 – 9:50                                                                                                       Czwartek: 11:25 – 13:25
Piątek: 13:20 – 13:50

Aktyw biblioteczny 2017/2018

Poniedziałek:
Zuzanna Filutowska; Jaroszkiewicz Dominika
Wtorek:
Szczygielski Piotr; Suchodolski Hubert
Środa:
Zając Kinga; Oskroba Magdalena
Czwartek:
Goławska Weronika; Kazanecka Joanna
Piątek:
Jastrzębska Wiktoria; Kisiel Weronika

Łącznicy biblioteczni

Klasa III – Amelia Śledź
Klasa IV – Aleksandra Czechowska
Klasa V –  Jastrzębska Wiktoria
Klasa VI – Kazanecka Joanna
Klasa VII – Filutowska Zuzanna

Informacje o bibliotece

Istnienie biblioteki szkolnej jest ściśle związane z dziejami szkoły. Istnieje już od 1948 roku. Początkowo jej zbiory były bardzo skromne bo liczyły około 100 woluminów, głównie lektur i książek dla nauczycieli. Z roku na rok zasoby biblioteki zwiększały się i w ciągu pierwszych dziesięciu lat wzrosły do 1120 woluminów. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy około 4000 tomów. Rozwój biblioteki to nie tylko wzrost liczby woluminów. Nowy etap w historii wiąże się z komputeryzacją i otrzymaniem centrum multimedialnego tj. 4 komputerów i drukarki oraz  programów multimedialnych. Znacząco warunki pracy biblioteki poprawiły się w 2010 roku gdy biblioteka otrzymała nowe pomieszczenia w nowopowstałej części szkoły.

Biblioteka składa się z wypożyczalni, czytelni, centrum multimedialnego.

Komputery znajdujące się w czytelni służą uczniom do celów edukacyjnych – wyszukiwania w Internecie informacji potrzebnych do lekcji. Uczniowie chętnie korzystają również z programów edukacyjnych dostępnych w bibliotece.

Nasza  nowoczesna biblioteka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszych czasów, w których technologia informacyjna towarzyszy uczniom od najmłodszych lat.

Bibliotekarz: Marzena Szczygielska