Biblioteka Zespołu Szkół w Świdrach

Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek: 11:30 – 12:30
Wtorek: 9:35  – 11:05
Środa: 11:00 – 12:30                                                                                                       Czwartek: 10:30 – 11:30
Piątek: 11:30 – 12:30

Aktyw biblioteczny 2018/2019

Poniedziałek:
Zuzanna Filutowska; Jaroszkiewicz Dominika
Wtorek:
Szczygielski Piotr; Suchodolski Hubert
Środa:
Zając Kinga; Oskroba Magdalena
Czwartek:
Goławska Weronika; Kazanecka Joanna
Piątek:
Jastrzębska Wiktoria; Kisiel Weronika

Łącznicy biblioteczni

Klasa III –
Klasa IV – Amelia Śledź
Klasa V –  Aleksandra  Czechowska
Klasa VI – Wiktoria Jastrzębska
Klasa VII – Joanna Kazanecka                                                                                            Klasa VIII – Zuzanna Filutowska

Informacje o bibliotece

Istnienie biblioteki szkolnej jest ściśle związane z dziejami szkoły. Istnieje już od 1948 roku. Początkowo jej zbiory były bardzo skromne, bo liczyły około 100 woluminów, głównie lektur i książek dla nauczycieli. Z roku na rok zasoby biblioteki zwiększały się i w ciągu pierwszych dziesięciu lat wzrosły do 1120 woluminów. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy około 4200 tomów. Rozwój biblioteki to nie tylko wzrost liczby woluminów. Nowy etap w historii wiąże się z komputeryzacją i otrzymaniem centrum multimedialnego oraz  programów multimedialnych. Znacząco warunki pracy biblioteki poprawiły się, gdy biblioteka otrzymała nowe pomieszczenia w nowopowstałej części szkoły.

Biblioteka składa się z wypożyczalni, czytelni, centrum multimedialnego.

Komputery znajdujące się w czytelni służą uczniom do celów edukacyjnych – wyszukiwania w Internecie informacji potrzebnych do lekcji. Uczniowie chętnie korzystają również z programów edukacyjnych dostępnych w bibliotece.

Nasza  nowoczesna biblioteka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszych czasów, w których technologia informacyjna towarzyszy uczniom od najmłodszych lat.

Bibliotekarz: Marzena Szczygielska