Warsztaty cukiernicze

W dniu 29 maja 2024 r. uczniowie z klasy I wzięli udział w warsztatach cukierniczych, które odbyły się Zespole Szkół nr 2 w Łukowie; dzięki uprzejmości pani Katarzyny Jastrzębskiej mieliśmy okazję przygotowywać cake popsy – lizaki miasteczkowe i wypiekać pod czujnym okiem nauczyciela zawodu przepyszne muffinki kubkowe z piankami marshmallow. Nietypowa lekcja przyniosła wiele radości i satysfakcji. Nasi uczniowie, ubrani w stroje kucharza – czepki i fartuszki, poznali przepis na wyborne i zdrowe słodycze; przygotowane ciasto uformowali w kształty, a następnie upiekli i udekorowali je.

Warsztaty, to także świetna okazja do integracji uczniów w środowisku lokalnym i doskonała możliwość współpracy naszych uczniów z młodzieżą z kl. I BB Zespołu Szkół nr 2. To również przełamywanie wszelkich barier związanych z nieśmiałością i satysfakcja ze świetnie wykonanej pracy, która przyniosła wspaniałe efekty.

Bardzo serdecznie dziękujemy za organizację warsztatów, miłą atmosferę i życzliwość pani Katarzynie Jastrzębskiej i panu Krzysztofowi Oklińskiemu – dyrektorowi ZS nr 2 w Łukowie za umożliwienie organizacji warsztatów cukierniczych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kuferek słodkości, który same wykonały.

Wychowawczyni klasy I – pani Elżbieta Soszka zwróciła się ze słowami uznania dla organizatorów spotkania, wręczając pamiątkowe dyplomy, podziękowania są przekazywane również dla rodziców, którzy zawieźli uczniów na spotkanie – dla pana Adama Kazaneckiego, pani Bożeny Szczuchniak i pani Magdaleny Kazaneckiej.

Spotkanie było zorganizowane z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka, p. Agata Kaciłowicz