Wicemistrzynie rejonu

3 czerwca 2024 r. w Białej Podlaskiej odbyły się zawody rejonowe zwane też ½ finału województwa lubelskiego w koszykówkę 3×3 dziewcząt Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W zawodach wzięły udział dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Julia Łazuga, Amelia Machniak, Maja Ptasińska, Gabriela Zabłocka i Iga Zabłocka z klasy VIII.

Dziewczęta otarły się o wygraną. W meczu finałowym z Konstantynowem, 30 s. przed zakończeniem meczu wygrywały 9 : 7. Jak to bywa w koszykówce, wystarczyły dwa rzuty i rzuty osobiste i wynik uległ zmianie na niekorzyść naszej drużyny.

Ostatecznie dziewczęta zajęły II miejsce w rejonie, a ich mecz podobał się publiczności i innym opiekunom. Nasze zawodniczki zagrały piękny mecz, ale wygrać z drużyną, która trenuje koszykówkę, jest naprawdę trudno.

Dziewczynkom gratulujemy, dziękujemy za trud i wolę walki, życząc dalszych sukcesów w dziedzinie sportu.

Dziewczęta do zawodów zostały przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego – p. Jolantę Conkała.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała, p. Agata Kaciłowicz