„Niepodległa”

W przeddzień narodowego święta związanego ze Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół w Świdrach odbyła się uroczysta akademia.

Uroczystość pt. „Niepodległa” przygotowały przedszkolaki z „0” i uczniowie klasy IV.        W krótkim zarysie przedstawiona została historia Polski od czasów rozbiorów, do czasów powrotu Polski na mapy Europy oraz czasów współczesnych. Przedszkolaki wspólnie z uczniami klasy IV odśpiewali pieśni patriotyczne Polski walczącej, jak również piosenki odwołujące się do miłości i przywiązania do ziemi ojczystej. Dziewczęta  i chłopcy z „0” zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w walcu „Noce i dnie”.

W trakcie trwania apelu o godzinie 11,11 został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”    w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.                                                                                    Uczniów do apelu przygotowały p. Anna Wakuła, p. Ewelina Durka i p. Jolanta Conkała. Nad nagłośnieniem i częścią muzyczną, pieczę sprawowała p. Dorota Mościcka, natomiast wszystko w formie zdjęć i krótkiego filmiku ze wspólnie odśpiewanego hymnu, upamiętniła p. Agata Kaciłowicz.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klasy V i VII wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym na plakat związany z tym ważnym świętem. W konkursie „11 Listopada” najciekawsze prace wykonały: Aleksandra Szczygielska  i  Nikola  Suska  z klasy V, oraz Maja Kiełczykowska, Iwona Szczygielska i  Joanna  Toporowicz  z  klasy  VII.  Uczniowie  swoje  prace wykonali pod kierunkiem p. Elżbiety Soszki.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz