27. Akcja sprzątanie świata – Polska

W tym roku już po raz 27 Fundacja Nasza Ziemia koordynowała największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska. I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. I to my musimy o niego zadbać! Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

Uczniowie naszej szkoły z klas  I – VIII  i dzieci z przedszkola wzięły udział w Akcji sprzątanie świata w  dniu  22  września  2020 r. Porządkowano plac szkoły i jego okolicę. Efektem akcji było zebranie kilku worków śmieci i czyste otoczenie naszej  szkoły. Wszyscy z satysfakcją  stwierdzili,  że  w  tym  roku okolica szkoły była o wiele mniej zaśmiecona.

Akcję  przygotowały  i  przeprowadziły  panie  Marianna  Łukasik,  Elżbieta  Soszka  wraz z wychowawcami klas.

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka, p. Agata Kaciłowicz, A. Gajda