Brawo Absolwenci! Mamy podium!

Nasza szkoła, biorąc pod uwagę wyniki egzaminu ósmoklasisty, zajęła trzecie miejsce na dwanaście szkół podstawowych w gminie Łuków. Jest to znakomity wynik uczniów ubiegłorocznej klasy ósmej, pamiętając o trudnym czasie pandemii, w którym trwały intensywne przygotowania do egzaminu zewnętrznego.

Najlepiej wypadł egzamin z języka angielskiego – średni wynik szkoły to 63%. Jest to najlepszy wynik wśród dwunastu szkół Gminy Łuków. Dla porównania: średni wynik egzaminu z języka angielskiego w Gminie Łuków wyniósł 55%, średni wynik w powiecie łukowskim – 48%, średni wynik województwa lubelskiego – 52%, a średni wynik kraju – 54%. Najlepszy wynik w klasie  to 98%. Średni wynik egzaminu z matematyki wyniósł 50% i jest to drugi wynik w Gminie Łuków. Średni wynik z matematyki jest również lepszy niż średni wynik Gminy Łuków (49%), powiatu (47%), województwa i kraju (46%). Najlepszy wynik w klasie to 90%. Zaś średni wynik egzaminu z języka polskiego wyniósł 54%  i  jest  to także bardzo dobry wynik. Najlepszy wynik z egzaminu z języka polskiego w klasie to 76%.  Wyniki  naszych  absolwentów  są  po  prostu  the  best.  Uczniów  do  egzaminu  z  języka  polskiego  przygotowywała  pani  Elżbieta  Goławska,  do egzaminu z języka angielskiego – pani Małgorzata Juszczyńska, zaś do egzaminu z matematyki – pan Damian Antoniuk.

Gratulujemy sukcesu naszym absolwentom i nauczycielom!

Absolwentom życzymy również powodzenia w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych.