Festyn rodzinny dla mieszkańców gminy Łuków i innych gości…

W dniu 29 V 2016r. na boisku przy Zespole Szkół w Świdrach odbył się IV Gminny Dzień Dziecka. Organizatorzy imprezy – Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, przy współpracy z Urzędem Gminy Łuków, Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Zespołem Szkół w Świdrach, zapewnili szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców okolicznych miejscowości. Były zabawy i konkursy prowadzone przez panie z filii bibliotecznych, a dmuchane zjeżdżalnie cieszyły się niezwykłą popularnością.
Duże zainteresowanie, nie tylko dzieci, ale i całych rodzin, wzbudził  pokaz sokolniczy przygotowany przez Pana Grzegorza Laskowskiego. Festyn był też okazją do zaprezentowania dokonań artystycznych dzieci i młodzieży. Prezentowały się Dziecięcy Zespół Taneczny” Lipka” z Zespołu Szkół w Gręzówce i Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków.

Młodsi uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkół w Świdrach swoją inscenizację zadedykowali wszystkim rodzicom, zaś starsi uczniowie promowali postać Henryka Sienkiewicza z okazji obchodzonego obecnie „Roku Sienkiewiczowskiego”. Odbyło się również podsumowanie i rozstrzygnięcie Quizu wiedzy o H. Sienkiewiczu. Z naszej szkoły zostali nagrodzeni Klaudia Zabłocka, Michał Goławski i Adrian Zalewski.

Czytelnicy GBP Filia w Dmininie zaprosili na pokaz brazylijskiej sztukę walki „capoeira”.
Zwieńczeniem imprezy był konkurs talentów „Mój Talent”, podczas którego uczniowie szkół oraz czytelnicy bibliotek mogli zaprezentować umiejętności wokalne i recytatorskie. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Lena Sosnowska, Wiktoria Jastrzębska, Zuzanna Filutowska, Magdalena Oskroba, Kinga Zając, Michał Goławski, Bartosz Kaczmarek, Piotr Zając, Adrian Zalewski. Wyróżnienia otrzymały Zuzanna Filutowska, Kinga Zając i Lena Sosnowska. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Wśród innych atrakcji były stoiska z zabawkami, malowanie twarzy i hulanki na dmuchanych zjeżdżalniach oraz słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Nasi goście mieli możliwość spędzenia niedzielnego popołudnia w miłej, kameralnej atmosferze, wśród znajomych, a przede wszystkim w gronie rodziny.