Góra grosza

Już po raz XXIII towarzystwo Nasz Dom organizuje ogólnopolską akcję „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

W tym roku nasze Przedszkole w Świdrach ponownie wzięło udział w tej akcji charytatywnej. Wielka zbiórka monet odbyła się od 1.02.2023 do 28.02.2023. Do udziału przystąpiły przedszkolaki z oddziałów 5 – 6 latki i 3 – 4 latki. Panie z przedszkola (Marta Kulik, Anna Wakuła, Marzena Dudzińska, Ewelina Durka) pokazały dzieciom jaką siłę stanowi niewielka pomoc i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uświadomiły dzieciom, że 1 grosz to niewiele ale Góra Grosza znaczy bardzo wiele, dlatego razem można mnóstwo osiągnąć. Dzieci chętnie przynosiły monety i wrzucały je do specjalnej skarbonki.
Z Państwa zaangażowaniem udało nam się zebrać 174 zł 31 gr.

„Starszaki ” zebrały 97 zł i 36 gr.

„Maluchy ” zebrały 76 zł i 95 gr.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za przyłączenie się do tej wspaniałej akcji charytatywnej.

Zdjęcia: p. Marta Kulik, p. Anna Wakuła, p. Marzena Dudzińska, p. Ewelina Durka.